T.C. GİRESUN VALİLİĞİ
İL MÜFTÜLÜĞÜ

İl Müftümüz Camii İnşaatında İncelemelerde Bulundu…

06.10.2017

İl Müftümüz Camii İnşaatında İncelemelerde Bulundu…

İl Müftüsü Muhittin Oral ile Üniversite Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun beraber Giresun Üniversitesi Güre Yerleşkesi içerisinde yapımına devam eden camii inşaatında bir dizi incelemelerde bulundu.

6 Ekim 2017 Cuma günü, Cuma namazının ardından Giresun Üniversitesi Camii Topluluğunun “Camiiler Haftası” münasebetiyle açtığı standı ziyaret eden İl Müftümüz ve Rektörümüz, topluluk öğrencilerinin yaptığı aşure ikramından sonra inşaatı devam eden camiye geçtiler.

İl Müftüsü Muhittin Oral ile birlikte bir takım incelemelerde bulunan Rektörümüz, camii inşaatının en kısa sürede bitirilmesi için çalışmalara ara vermeden devam edildiğini belirterek, camiinin bittiğinde sadece Giresun Üniversitesi öğrenci ve personeline değil, bütün Giresun’a hizmet vereceğini söyledi.

İnşaat sona erdiğinde 2200 kişilik kapasitesiyle Giresun’un, en büyük camisine kavuşacağını belirten Prof. Dr. Cevdet Coşkun, konferans salonu, kütüphane v.b. bilimsel ve sosyal alanların da komplekse dahil edilerek, öğrencilerin ve camiyi kullanacak vatandaşların istifade edebileceği alanlar oluşturmayı amaçladıklarını söyledi.

İncelemelerde İl Müftüsü ve Rektörümüz Sayın Coşkun’un yanı sıra, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Nazım Elmas ile Genel Sekreter Ahmet Tevfik Korkmaz da hazır bulundular.

Giresun Müftülüğü…

Fotoğraflar