T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Giresun Müftülüğü

10.04.2018

Giresun'da İlk Müftü Nikahı Kıyıldı...

Müftülere nikâh kıyma yetkisinin verilmesiyle Giresun’da düğün salonunda ilk kez resmi nikâh kıyıldı. Pekdemir ve Beyaz ile Diler ve Oral çiftinin nikâhını Giresun İl Müftüsü Muhittin ORAL kıydı.

Müftülere verilen resmi nikah kıyma yetkisi Giresun'da uygulanmaya başlandı.

Giresun Müftülüğüne müracaatta bulunan Meryem Pekdemir ve Osman Beyaz çiftinin Nikahını Bulancak otogar düğün salonunda, Tuğba Diler ve Ömer Faruk Oral çiftinin nikâhını Rüyam Düğün Salonunda  konukların huzurunda gerçekleştirdi.

Kırmızı cübbeyi salonda ilk kez giyen ve çiftlerin nikâhını kıyan Giresun İl Müftüsü Muhittin ORAL“Allah’u Teala, Hz. Adem ve Hz. Havva ile insanlık ailesini başlatmıştır. Ahzab Suresi 35. Ayette ayırım yapmadan erkek ve kadınların özelliklerini söyle belirlemiştir; Allah’a yürekten teslim olmuş erkekler ve kadınlar gerçek manada iman etmiş erkekler ve kadınlar Allah’a ibadet ve itaatte devamlılık gösteren erkekler ve kadınlar, Allah’a verdikleri itaat sözüne sadakat gösteren erkekler ve kadınlar, karşılaştıkları sıkıntı ve zorluklara göğüs geren erkekler ve kadınlar, Allah’a derin saygı ve bağlılık gösteren erkek ve kadınlar, sadaka veren erkek ve kadınlar, oruç tutan erkek ve kadınlar, iffetlerini koruyan erkek ve kadınlar, Allah’ı çokça anan erkek ve kadınlar varya işte Allah onları bağışlayacak, çok büyük bir mükafat verecektir.” dedi.

Giresun Müftülüğü…