T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Giresun Müftülüğü

14.06.2018

Gençlik Koordinatörlüğü’nden ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik ‘Ramazan’a Özel Etkinlik’…

Giresun Müftülüğü geleceğin teminatı olan gençlerin manevi yönden gelişimine katkı sağlamak, gençleri cami ve Kur’an kurslarıyla buluşturmak için çalışmalar yapıyor.

Giresun Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü Giresun Merkez’de bulunan çeşitli ortaokul ve liselerde ‘Ramazan’a özel etkinlik’ gerçekleştirdi.

Giresun Müftülüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü arasında gerçekleştirilen çalışma kapsamında din görevlileri ve diyanet genç gönüllülerinden oluşan bir ekip 18 Mayıs ve 10 Haziran tarihleri arasında ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik değerler eğitimi etkinlikleri düzenledi.

Erkek ve Kadın görevlilerimiz tarafından yapılan çalışmalarda cami-gençlik ve kardeşlik temaları işlenirken, Yaz Kuran Kursları ve Cami, Gençlik ve kardeşlik sinevizyon gösterimleri yapıldı. Gençlik Koordinatörlüğü sistemi tanıtıldı, gençlerde soru-cevap şeklinde gerçekleştirilen sohbetle programa katıldı.

Etkinlikler sonrası gençlere diyanet aylık, aile ve ilmi dergiler hediye edildi.

Etkinliklere Gençlik Koordinatörleri Fatih Buğra Şimşek, Birgül Pehlivan, il vaizleri Zeynep Özdemir, Şulâ Akın, Akif Yazar, Hasan Sağlam, Kur’an Kursu öğreticileri Hafize Yılmaz, Emine Yurt, imam hatipler Ali Yümsel, Mehmet Kudu, Naci Uzun, Ömer Gürgenci, Atıf Hakkı Efe, Turgut Halis Pul, müezzin kayyımlar İsmail Sarıgül ve Tahsin Beyaz katıldı.

Etkinlikler Kız Meslek Lisesi, Hurşit Bozbağ Kız Anadolu Lisesi, Giresun Sosyal Bilimler Lisesi, Giresun Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi, Giresun Aksu Anadolu Lisesi, Hamdi Bozbağ Anadolu Lisesi, Mimar Sinan Anadolu Lisesi, Cumhuriyet Ortaokulu ve Kanuni Orta Okulu’nda gerçekleştirildi. Atatürk Lisesi’nde ise pansiyonda kalan öğrenciler ile iftar öncesi program yapıldı. Bu programda Müftü Yardımcısı Murat Mutlu ve Gençlik Koordinatörü Fatih Buğra Şimşek öğrencilerle hasbihal etti ardından öğretmen ve öğrencilerle iftar yapıldı.

Yapılan çalışmaları değerlendiren Gençlik Koordinatörü Fatih Buğra Şimşek şunlara yer verdi, ‘Ramazan’ın bereketinden istifade ederek geleceğimizin teminatı olan gençleri eğitim-öğretim gördükleri okullarda ziyaret ederek gençlerimize yönelik etkinlikler düzenledik.

Gençler etkinliklerden duydukları memnuniyeti ileterek bizleri tekrar davet ettiler. Bu etkinlikler ile yaklaşık 1500 yakın gence ulaştık. Önümüzdeki eğitim sezonunda bir alt yapı oluşması bakımından bu etkinlikler gerçekleştirmemiz çok yerinde oldu.

Bizleri bu etkinliklerde yalnız bırakmayan ve destekleyen İl Müftümüz Muhittin Oral, İl Milli Eğitimi Müdürü Necati Akkurt, Müftü Yardımcılarımız Yusuf Genç, Murat Mutlu, okul müdürlerimiz ve öğretmenlerimize bay ve bayan Vaizlerimiz, Din gönüllüsü hocalarımız ve Diyanet genç gönüllülerine teşekkür ederiz.’

Giresun Müftülüğü…