T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Giresun Müftülüğü

31.01.2018

Hafızlık Projesi İlk Mezunlarını Verdi…

2015 yılı Haziran Ayında ilk defa uygulanmaya başlanan İmam- Hatip Ortaokulu ile birlikte Hafızlık Projesi ilk mezunları, katıldıkları Hafızlık Tespit Sınavında %100 başarı sağlayarak İl Müftümüzü makamında ziyaret ettiler.

Kurs yöneticisi Nahit ÖZTÜRK Kurstaki Hafızlık Uygulamaları hakkında kısa bir bilgilendirme yaparak; 14’ ü proje öğrencisi olmak üzere toplam 19 öğrencinin Samsun Âşık Kutlu Eğitim Merkezinde yapılan tespit sınavında başarılı olduğunu, halen kursta 60 öğrencinin hafızlığa devam ettiğini, 20 öğrencinin hafızlık ön hazırlık eğitimi aldığını, 15 öğrencinin ise hazırlıklarını tamamlayarak önümüzdeki hafızlık tespit sınavına katılacağını bildirdi.

Haziran ayı itibariyle ilkokulu bitiren en az 30 öğrencinin daha Hafızlık Programına dâhil edileceğini söyleyen Öztürk, desteklerinden ötürü İl Müftümüze teşekkür etti.

Kurs öğreticileri Yusuf Bekteş, Ahmet Ergüner, Aydın Korkmaz, Mahmut Şahin ve Aydın Kılıç hocalarımızın da hazır bulunduğu ziyarette İl Müftümüz bu başarıdan duyduğu memnuniyeti dile getirerek hafız öğrencilerimize hediye takdiminde bulundu.

Giresun Müftülüğü…