T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Bulancak Müftülüğü

14.06.2018

İlçe Müftümüz Bahtiyar TARANOĞLU’nun Ramazan Bayramı Mesajı;

Bugün “Evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş” olan on bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif-i geride bırakmanın hüznünü, onu hakkıyla eda edebilmenin onurunu, bayrama ulaşmış olmanın da sevincini doya doya  yaşıyoruz.

Bugün bizler, kulluk vazifemizi yerine getirmenin haklı gururuyla bayramımızı kutluyoruz. Ramazan ayı bittiği için değil, günahlarımızın affolunduğu ümidiyle ve büyük sevaba nail olduğumuz düşüncesiyle bayram yapıyoruz.

Kardeşlerim!

Ramazan Bayramı münasebetiyle bizi dünyaya getiren anne-babalarımızı, hayatın çilesini birlikte omuzladığımız eşlerimizi, hayatımızın canlı bayramları olan çocuklarımızı, aile büyüklerimizi, akrabalarımızı, komşularımızı, arkadaş ve dostlarımızı hürmet ve muhabbetle sevindirelim. Yaralanmış gönülleri ve çaresiz yürekleri onaralım. Yetimlerle, gariplerle, kimsesizlerle, mahkûmlarla ve yaşlılarla bayramımızı aydınlatalım. Hastane köşesinde şifa bekleyenlerin gönüllerini alalım. Küskünleri barıştıralım. Dünyanın dört bir tarafında bayramı yaşayamayan kardeşlerimize ve tüm İslam Âlemine dua edelim

Bayramlar; neşe ve mutlulukların hep birlikte paylaşıldığı zamanlardır, Yüce Rabbimizin biz kullarına katından sunduğu bir müjde ve mükâfattır. Bayramlar; berekettir, umuttur, özlemdir, yarınlar için niyettir, duadır

Bayramımızın yeni bayramlar doğurması, sevincimizin yeni sevinçlere toprak olması, huzurumuzun nice huzursuzluklara çare olması, mutluluğumuzun dünyanın dört bir yanındaki acılara teselli olması niyetiyle tüm Bulancaklı kardeşlerimin Bayramını tebrik eder, Milletimiz ve İslam Âlemine hayırlar getirmesini Yüce Allahımızdan niyaz ederim.

BAYRAMLAŞMA PROGRAMI

Ramazan Bayramı münasebetiyle İlçemizde Bayram kutlamaları Kamu görevlileri ile vatandaşlar arasında toplu bayramlaşma 15/06/2018 Cuma günü saat 10:00-10;30 saatleri arasında otogar düğün salonunda gerçekleştirilecektir. 

İlçemizde bu yıl Ramazan Bayram namazı saat 05:40'ta kılınacaktır. 

Bulancak İlçe Müftülüğü