T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Bulancak Müftülüğü

03.12.2018

Ezan-ı Güzel Okuma Hizmet İçi Eğitim Kursu Verildi

 

Başkanlığımızca yürütülen hizmetlerin etkinlik ve verimliliğinin artırılması, hizmet kalitesinin yükseltilmesi amacı ile Cami görevlilerinin Kur’an-ı Kerimi ve Ezan-ı  usulüne uygun olarak okunması büyük önem arz etmektedir.

Bu amaçla İlçe Müftülüğümüzce  Müftümüz Bahtiyar TARANOĞLU’nun 05 KASIM 2018 tarihinde katılımı ile  Kesmetaş Camii İmam-Hatib-i Kemal ARTUL’un  öğreticiliğinde, İlçemizin Merkez Mahalle ve köylerinde görev yapmakta olan on beş Din Görevlisinin  katılımlarıyla  İlçemiz Merkez Erkek Yatılı Kur’an Kursunda 05 – 29 KASIM 2018 tarihleri arasında   “ Ezan-ı Güzel Okuma Hizmet İçi Eğitim Kursu” açılmıştı.

Dört hafta süren kursta Din görevlileri“ İmamlık ve Müezzinlik Bilgi ve Becerisi,  Ses Eğitimi, Ezan ve Sela  Makamları ile Uygulamaları, Kamet Uygulamaları”  konularında kurs aldılar.

Başkanlığımız Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘Ezanı güzel okuma Öğretim Programı’nın uygulanması için İlçemiz Müftüsü Bahtiyar TARANOĞLU’nun Başkanlığında, Müftülüğümüz Murakıbı Mitat SARIYILDIZ  ve Rehber Öğretici Kemal ARTUL’dan  oluşan komisyon kursu başarıyla tamamlayan din görevlilerine başarı belgelerini takdim ettiler.

Kurs 29 KASIM 2018 tarihinde sona erdi.

Bulancak İlçe Müftülüğü