T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Bulancak Müftülüğü

12.03.2020

Kur’an Ziyafeti

 

Bayındır Köyünde Kur’an Ziyafeti 

Müftülüğümüzce Köy Camilerinde yapılan Kur’an ziyafeti programı 11 MART 2020 Çarşamba  günü akşam namazından  sonra; Bayındır Köyü Camii’nde gerçekleştirildi.

Bayındır Köyü Camii’nde Kur’an ziyafeti programı; İlçe Müftümüz Cevat ERİŞTİ’nin açılış konuşması ile başladı. Konuşmasında “ Köy ve mahalle  Camilerinde yapılan Kur’an Ziyafeti programını bu akşam da Bayındır Köyü Camimizde yapıyoruz. Amacımız İlçemizin merkezinde yaptığımız Kur’an Ziyafeti programlarını  beldelerimizde, köylerimizde ve  mahallelerimizde de  yapmaktır.  Bizleri yetiştirenlere, bu camilerimizi yaptıran ve bizlere  bırakanlara  bir vefa borcu olarak Kur’an ziyafeti programını yapıyoruz. Cenabı Hak cümlemizi Kur’an’ın feyzinden bereketinden istifade edenlerden eylesin.  Bu vesile ile de tüm ebediyete göçenlerimizin ruhlarını şad etsin. Rabbim vatanımız ve mukaddesatımız için canlarını feda eden aziz Şehitlerimize ve cümle ölmüşlerimize rahmet eylesin. Bizi buraya davet eden görevlimize ve muhtarımıza; Programa katılan hocalarımıza ve siz tüm cemaatimize teşekkür ediyorum. Hepinizden Rabbim razı olsun. Hepiniz. hoş geldiniz. ”  dedi.  

Okunan Aşrı şeriflerin meallerini İlçemiz Merkez Erkek Yatılı Kur’an Kursu öğreticisi Yusuf BEKTEŞ’in okuduğu Programda; Müftülüğümüz bünyesinde görev yapmakta olan Din görevlileri Merkez Orta Camii İmam Hatibi Aydın KILIÇ, Merkez Kubbeli Camii İmam Hatibi Kemal BEYAZ, Kocatepe Camii İmam Hatibi Muhammed AYDIN, Merkez Eski Camii İmam Hatibi Muhammet KÜÇÜK, Kıcıklı Camii İmam Hatibi Mehmet OK; Kur’an ziyafeti verdiler. İlahi okudular.

Program; İlçe Müftümüz Cevat ERİŞTİ'nin dua yapması ile sona erdi.

Program sonunda  tüm katılımcılara ikramda bulunuldu. Emeği geçenlere katılan ve katkı yapanlara teşekkür ediyoruz.

Bulancak İlçe  Müftülüğü