26.02.2024

YAĞCI CAMİ İBADETE AÇILDI

Espiye ilçesine bağlı Soğukpınar beldesi Kozköy Mahallesi Yağcı Camisi düzenlenen törenle ibadete açıldı.
Soğukpınar beldesi Kozköy Mahallesi Yağcı Mevkii Cami Yapma ve Güzelleştirme Derneği ve hayırseverlerin katkıları ile 2007’de yapımına başlanan ve yapımı tamamlanan 3 katlı cami dualarla ibadete açıldı.
Açılışta İlçe Müftümüz Osman Gülbe, Soğukpınar Belde belediye Başkanı Mustafa Eyice, Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere ile ilçe Kaymakam Taner Tengir birer konuşma yaparak caminin hayırlı olmasını dilediler.
Soğukpınar Beldesi Cami İmam Hatibi Kasım Ay’ın sunduğu program,Ulu Cami Müezzin Kayyımı Hüseyin Kömürcü’nün Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.
Espiye Müftümüz Osman Gülbe, “2007’de temeli atılan ve yapımı tamamlanan caminin üç katlı,130 metrekare alan üzerine inşaa
edildiğini , Caminin yapılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.
Yağcı caminin hayırlı olmasını dileyen Müftümüz Osman Gülbe,“Camilerimizi cemaatsiz bırakmayalım. Caminin yapılmasında emeği geçenlerden Allah razı olsun." dedi.
Espiye Kaymakamı Taner Tengir ise caminin 3 kattan oluştuğunu ve 130 metrekare alan üzerine yapıldığını belirterek, caminin inşasında emeği geçenlere teşekkür etti.
Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından caminin yapılmasında emeği geçenlere hayır severlere teşekkür belgesi verildi. İlçe Müftümüz Osman Gülbe’nin yaptığı duanın ardından Cami ibadete açıldı. Caminin açılışına katılan davetlilere pilav ayran ve tatlı ikram edildi.
Cuma namazı öncesi Ulu Cami Müezzin Kayyımı Hüseyin Kömürcü Kuran-ı Kerim okudu. İlçe Müftüsü Osman Gülbe okunan Kur’anı kerimin duasını yaptı.Müftülük Şube Müdürü Ömer Çınar, hutbe okudu, Cuma namazı kıldırdı.
Soğukpınar beldesi Kozköy Mahallesi Muhtarı Cemil Eyice ve Yağcı Cami İmam Hatibi Mustafa Eyice caminin yapılmasında emeği geçenlere ve açılışa katılanlara teşekkür ettiler.
Açılış törenine Espiye Kaymakamı Taner Tengir, Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere, Soğukpınar belediye başkanı Mustafa Eyice, İlçe MEM Müdürü Turgut Öztürk, Jandarma Komutanı Salih Yayla Koca,İlçe Müftüsü Osman Gülbe, Şube Müdürü Ömer Çınar, Dernek Başkanı Eyüp Kümbül,siyasi parti temsilcileri, Mahalle ve köy muhtarları, din görevlileri ile vatandaşlar katıldı
(FİKRET BIYIK)