T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Espiye Müftülüğü

20.07.2021

ESPİYE’DE BAYRAM COŞKUSU

Espiye’de vatandaşlar Kurban Bayramı namazını, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri eşliğinde kıldı.Espiye'de sabahın erken saatlerinde maskelerini takarak camilere gelen vatandaşlar, bayram namazı kıldı.
Bayram namazını kılmak için Merkez Cami'ni dolduran vatandaşlar, fiziki mesafe kuralına göre saf tuttu.
Namaz öncesinde cami cemaatine hitap eden İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, "kardeşliğin, dostluğun, barışın, birlik ve beraberliğin en üst düzeye ulaştığı bir Kurban Bayramına huzur ve sükunet içerisinde ulaşmanın sevincini, coşkusunu ve mutluluğunu yaşadıklarını" söyledi.
Bayramların dargınların barıştığı, mezarların ve yaşlıların ziyaret edildiği, dayanışma ruhunu pekiştirdiğini belirten Müftü Koçak, şöyle devam etti:
“Son yıllarda ülkemizin birlik ve beraberliğe daha fazla ihtiyaç duyduğu bu kritik dönemde, böyle özel ve güzel günler, milli birlik ve beraberliğimizi, dayanışma ruhumuzu pekiştirecek, dirliğimize, birliğimize, vatanımıza, milletimize ve bayrağımıza daha sıkı sarılmamıza vesile olacaktır. Bu nedenle böyle mübarek ve toplumsal kaynaşmanın sağlandığı özel günleri, küskünlükleri ve kırgınlıkları bir kenara bırakacak, sevgi ve hoşgörü anlayışına sığınacak bir fırsat olarak değerlendirmeliyiz.”
Bayram namazına gelen vatandaşlara Espiye belediyesince sabah kahvaltısı ikram edildi.
(FİKRET BIYIK)