T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Giresun Müftülüğü

14.05.2018

Giresun Müftüsü Muhittin Oral’ın Ramazan Ayı Mesajı…

Giresun Müftüsü Muhittin Oral, Ramazan ayı münasebetiyle mesaj yayınladı. Oral, mesajında rahmet, bereket ve mağfiret iklimi olan Ramazan ayına erişmenin huzur ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, “15 Mayıs Salı günü kılacağımız ilk teravih namazının ardından 16 Mayıs Çarşamba günü tutacağımız ilk oruç ile bu mübarek aya girmiş olacağız” dedi.

Müftü Muhittin Oral, israfın önlenmesinin ve birliğin öneminin Ramazan ayı boyunca etraflı bir şekilde ele alınarak toplumda bir duyarlılık oluşturulmasının hedeflendiğini ifade ederek, “Kırık gönüllerin onarılması, kardeşlik bağlarının yeniden daha güçlü bir şekilde kurulması, israfın önlenmesi gayesiyle camilerde vaaz ve irşat programları yapılacaktır” dedi.

Müftü Oral mesajında ayrıca şunlara yer verdi, “Kardeş il projesi kapsamında Ordu Müftülüğü’yle ortak programlar gerçekleştirilecektir. Giresun Merkez’de Soğuksu Camisi ve Abacıbükü Camisi’nde, ilçelerde de belirlenen camilerde hatimle teravih namazı kıldırılacaktır. Merkez’de Soğuksu Cami, Müftülük Site Cami ve Çıtlakkale Seyyit Mehmet Paşa Camisi’nde itikâfa girilecek. Mukabele programlarında İmam Hatiplerin belirlediği ayeti kerimelerin mealleri cemaate aktarılacaktır. Sabah ezanı imsak vaktinde Diyanet takvimine uygun bir şekilde okunacak ve namazlarda bu programa uygun şekilde kılınacaktır. Mümkün olduğu kadar imamsız cami bırakılmamış ve camiler ramazana hazır hale getirilmiştir.

Bu vesile ile aziz vatandaşlarımızın ve değerli hemşerilerimizin mübarek Ramazan ayını kutlar, hayırlara vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ederim.”

Giresun Müftülüğü…