T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Giresun Müftülüğü

14.06.2018

Giresun Müftüsü Muhittin Oral’ın Ramazan Bayramı mesajı…

Giresun Müftüsü Muhittin Oral Ramazan Bayramı mesajı yayınladı. Oral, "Bayrama erişmenin sevincini doyasıya yaşayarak ailemizi, etrafımızdaki garip gurabayı, yetimleri, yaşlıları da ziyaret ederek onlara da aynı duyguları yaşatmaya gayret gösterelim." dedi.

Bayramın tebessüme ve ferahlığa dönüşmesi adına gayret edilmesi gerektiğini ifade eden Müftü Oral mesajında şunlara yer verdi,

"Ülkemiz, Milletimiz ve İslam âlemi olarak; başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennem azabından kurtulma ayı olan Ramazan ayının sonuna gelmiş ve bize emredilen ibadetleri yapmış olmanın sevinciyle Ramazan Bayramımızı kutlayacağız.

Rabbimize sonsuz hamdü senalar olsun ki bayramlar milletimizin birlik ve beraberliğine istikbalde varlığımızın devamına büyük katkılar sağlamaktadır.
Bu yıl kutlayaca
ğımız Ramazan Bayramı da dua, oruç, zekât, fitre, sadaka gibi ibadetlerimizin kabulünü hissetmek hem de birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek için büyük bir fırsattır.

Bu vesileyle Ramazan Bayramının, milletimize, İslam âlemine ve Giresunlu kardeşlerimize barış huzur ve esenlikler getirmesi dileği ile bayramınızı kutluyorum. "

BAYRAMLAŞMA PROGRAMI

Ramazan Bayramı münasebetiyle Merkez Seyyid Vakkas Camii’nde Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları ve Giresun Müftüsü Muhittin Oral’ın katılımıyla bayram sabahı bayramlaşma programı gerçekleştirilecek.  Giresun Merkez’de bu yıl bayram namazı saat 05:40'ta kılınacak. İlçelerde ise bayram namazı saatleri Piraziz ve Şebinkarahisar’da 05:41, Alucra, Bulancak, Çamoluk ve Dereli’de 05:40, Keşap ve Yağlıdere’de 05:39, Doğankent, Espiye, Güce ve Tirebolu’da 05:38, Çanakçı ve Görele’de 05:37, Eynesil’de ise 05:36 olarak belirlendi. 

Giresun Müftülüğü…