T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Giresun Müftülüğü

11.03.2020

81 ilde 81 Bin Genç İle Kudüs İçin Duadayız Etkinliği

Diyanet İşleri Başkanlığımız, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin milli ve manevi değerlerine bağlı, medeniyet perspektifine sahip bir şekilde yetişmelerine katkı sunmak amacıyla çeşitli programlar düzenlemektedir.

Bilindiği gibi, 21 Mart 2020 cumartesi gününü pazara bağlayan gece, birçok ilahi hikmeti ve bereketi hayatımıza taşıyan, ruhumuza Kudüs bilincini aşılayan Miraç kandili idrak edilecektir. Zaman ve mekan Allah'ın vermiş olduğu değerle yücelir ve anlam kazanır. İsra ve Miraç hadisesinin gerçekleştiği mekânlar olan Mescid-i Aksa ve Kudüs, Yüce Allah'ın lütfu ve ihsanı ile değer bulmuş nadide mekânlardır.

Bu önemli gece vesilesi ile gençlerimizin tarih ve kimlik şuuruna katkı sağlamak, Kudüs başta olmak üzere mazlum coğrafyalar için vatandaşlarımız nezdinde var olan duyarlılığı canlı tutmak amacıyla ülke genelinde "81 ilde 81 Bin Genç İle Kudüs İçin Duadayız" etkinliği düzenlenecektir.

Söz konusu etkin Ek-1 Bilgi Notu çerçevesinde, Ek-2 Program ve Ek-3 Katılımcı Hedefleri dikkate alınarak gerçekleştirilecek ve programın icrasında Ek-4 Dua Metni okunacaktır.