T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Giresun Müftülüğü

06.06.2016

İl Müftüsü Muhittin ORAL’ın “Ramazan” Ayı Mesajı..

Giresun İl müftüsü Muhittin ORAL  Ramazan Ayı dolayısı ile bir mesaj yayımladı. ORAL mesajında;

“Rahmet, bereket ve mağfiret iklimi olan  Ramazan ayına erişmenin huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız. 5 Haziran Pazar günü kılacağımız ilk teravih namazının ardından 6 Haziran Pazartesi günü tutacağımız ilk oruç ile bu mübarek aya girmiş olacağız.

Diyanet İşleri Başkalığımız her yıl Ramazan ayında bireysel ve toplumsal hayatımıza ışık tutan önemli bir değeri kamuoyunun gündemine taşımaktadır. Bu bağlamda bu yılın ramazan teması "Gelin Gönüller Yapalım Bu Ramazan ve Her Zaman" olarak belirlenmiştir.

Bu tema Ramazan ayı boyunca etraflı bir şekilde ele alınarak toplumumuzda bir duyarlılık olması hedeflenmektedir.

Bu itibarla İslam alemi için kutlu zaman dilimlerinden olan Ramazan ayı boyunca kırık gönüllerin onarılması, kardeşlik bağlarımızı yeniden daha güçlü bir şekilde kurmak gayesiyle "Gelin Gönüller Yapalım Bu Ramazan ve Her Zaman" teması çerçevesinde kişinin öncelikle kendisine karşı dürüst ve saygılı olması, insana ve mahlukata karşı aynı doğrultuda davranış sergilemesi; anne, baba, eş, çocuk, komşu, arkadaş, engelli, mülteci ve yetim başta olmak üzere toplumun bütün katmanlarına karşı insani ve örnek yaklaşım göstermesi yönünde vaaz ve irşat programları yapılacaktır.

Bu vesile ile  aziz  vatandaşlarımızın ve değerli hemşerilerimizin mübarek Ramazan ayını kutlar, hayırlara vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ederim. Dedi.

Giresun İl Müftülüğü