T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Giresun Müftülüğü

10.12.2016

İl Müftüsü Muhittin ORAL’dan Mevlit Kandili Mesajı

İl Müftüsü Muhittin ORAL’dan  Mevlit Kandili Mesajı

Yarın Hicri takvim de 11 Rebiulevvel 1438,miladi takvim de 11 Aralık Pazar. Pazar’ı Pazartesi’ye bağlayan bu gece de, Yüce Rabbimizin âlemlere rahmet olarak gönderdiği Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed ‘in (sas) bir kez daha mevlidi şerifini idrak edeceğiz.

Son peygambere ümmet olmak, onun yolunu takip etmek ve onu örnek almak, onun sağlığında ashabına takdim ettiği değer ve ölçüleri zaman ve mekân sınırlarının ötesinde kendi dünyamıza taşımak ve onun şaşmaz rehberliğine sımsıkı sarılmaktır.

Her zaman olduğu gibi bu günde Hz. Peygamber’in (sas) getirdiği adalet ve rahmet yüklü mesajları doğru anlamalı ve onu doğru temsil etmeliyiz. Onu örnek alır ve doğru temsil edersek, bugün şikayetçi olduğumuz olumsuzluklardan kurtulup aydınlığa çıkabiliriz.

Bu vesile ile başta Haleb’de zulüm, açlık ve şiddete maruz kalan kardeşlerimiz olmak üzere Mevlid Kandilimizin Ülkemiz, vatanımız, milletimiz, dünyamız için huzur, barış, bereket getirmesini, insanlığın içine düştüğü sıkıntıların aşılmasını, kardeşlik bağlarımızın güçlenmesini Cenâb-ı Allah’tan niyaz eder, din kardeşlerimizin ve tüm İslâm âleminin Mevlid Kandilini tebrik ederim.

Giresun İl Müftülüğü