26.01.2023

HİÇBİR GENCİMİZİ FEDA EDEMEYİZ

İl Müftülüğümüzce, manevi danışmanlara yönelik "İstişare Toplantısı" düzenlendi.

İl Müftülüğümüz, Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) yurtları ve Gençlik Merkezleri’nde görev yapan manevi danışmanlara yönelik "İstişare Toplantısı" düzenledi.

İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü ev sahipliğinde Gülpembe Hatun Kız Öğrenci Yurdu’nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan İl Müftümüz Ramazan TOPCAN, KYK yurtlarında kalan öğrencilere yönelik hizmetlerin önemini vurgulayarak, “Çok verimli bir toplantı oldu. Bir taraftan bugüne kadar yürüttüğümüz hizmetleri konuştuk diğer taraftan da geleceğe dair plan ve programlarımızı konuşma imkanı bulduk. Ev sahipliğinden dolayı Gençlik ve Spor Müdürümüze, çalışma arkadaşlarına, buralarda özverili çalışmalarında bulunan manevi danışmanlarımıza, gençlik koordinatörlerimize ayrıca emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

Gençlerin milli ve manevi değerlerle buluşturulması gerektiğini ifade eden İl Müftümüz TOPCAN, “Kardeşlerim! Buralarda yürütülen hizmetlerimizin önemi tartışılmayacak kadar büyük. Buradaki gençlerdir yarınların söz sahibi.  Hiçbir gencimiz feda edilmemelidir. Gençlik, kendini tanıma dönemidir. Gençlik, sosyal hayatın en yoğun yaşandığı yıllardır. Her bir gencimiz kendini sizde bulsun istiyorum. Gençliğin anlam arayışına cevap verebilmeliyiz, bunun için çok çalışmalıyız. Gençlerimizi süfli emellerden, ulvi gayelere yükseltmeliyiz. Gençlerimiz için en büyük tehlike hayatın anlamını, var oluşun gayesini kaybetmesidir. Buna müsaade etmemeliyiz.” diye konuştu.

Toplantı, tecrübe paylaşımı ve fikir alışverişiyle sona erdi. Toplantı sonunda manevi danışmanlara plaket takdim edildi.

Toplantıya İl Müftümüz, Ramazan TOPCAN, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail ÇALGAN, Yurt Müdürleri, Eğitim Koordinatörleri, İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörleri ve GSB yurtlarında görev yapan erkek ve kadın manevi danışmanlar katıldı.