15.09.2023

Müftü Topcan: “Vatandaşın duası en büyük sermayemizdir”

İl Müftülüğü Konferans Salonu’nda “İlçe Müftüleri İstişare Toplantısı” düzenlendi.
İdari konuların görüşülmesinden sonra İlçe Müftülerine hitap eden İl Müftüsü Ramazan Topcan, “Biraz önce Muhterem Başkanımızı dinledik. Konuşmalar üzerine söz söyleme haddimiz olmaz. Ancak bir araya gelmişken ben de Müftü hocanız olarak bir kere daha vicdanlarınıza hitaben konuşuyorum. 
Değerli Hocalarım! Çalışın, çalışın, çok çalışın. Hayatınızda keşkelere yer vermeyin. Yürümek yetmez koşmalıyız. Çalışma arkadaşlarımıza örnekler olmalıyız. Sokakların halini görüyorsunuz. 
Okullarımız başladı. Bir ayağınız okullarda olsun. Önümüzde Mevlid-i Nebi ve Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri var. Okullarda programlar yapalım. 
Muhterem Başkanımızın her fırsatta üzerine basa basa vurguladığı; her Din Görevlimizin 10 gençle ilgilenme çalışmalarını sıkı takibimize alalım. Kolumuzdaki saatlerle hareket etmeyelim. Vicdanımızın sesini daima dinleyelim. İşimiz çok, uykumuz az olmalıdır. Birbir tecrübelerinden istifade edin. 
Vatandaşın duası en büyük sermayemizdir. Bu dualar saf ve temiz yürekten gelen niyazlardır. 
Hastaları, şehit ailelerini, gazilerimizi ziyaret edelim. Önümüze konan her imkanı vatandaşlarla buluşmak için fırsata çevirelim. 
Başkanlığımızın önemli faaliyetlerinden; sabah namazı buluşmaları, Cuma akşamı ailece camideyiz, aile, gençlik, engelli, manevi danışmanlık gibi hizmetleri ara vermeden devam etmelidir. Bunların tatili olmaz. 
Nikah hizmetleri ne büyük imkan. Sebep olan devlet büyüklerimize minnettarız, Rabbim razı olsun.  Sair zamanlarda buluşamadığımız kardeşlerimizle buluşma imkanı ve fırsatını verdi. Buraları sadece bir dua mekanı değil aynı zamanda da bir irşat mekanına dönüştürün. 
4-6 yaş grubu Kur’an kurslarımız faaliyetlerine yeniden başladı. İhtiyaç odaklı Kur’an kurslarımız önümüzdeki hafta kapılarını açacak. Buraları ve görevli arkadaşlarımızı zaman zaman ziyaret edelim. 
Namazlarınızı imkanlar dahilinde mutlaka camilerde cemaatle idrak etmeye çalışalım. Her namazın sonunda mutlaka cemaate sohbetleriniz olsun, kısa kısa hatırlatmalarınız olsun.” dedi. 
Toplantı bilgi ve tecrübe paylaşımıyla sona erdi.