31.08.2017

İLÇE MÜFTÜMÜZ İSA YAYKIN’IN KURBAN BAYRAMI MESAJI...

Bayramlar; Rabbimizin bize lütfettiği kardeşlik ve huzur günleridir. İslam Âleminin büyük bir coşku ve heyecanla kutlaya geldiği Kurban Bayramını 1 Eylül 2017 Cuma günü bir kez daha idrak etmiş olacağız.

İçerisinde pek çok sembol, anlam ve değer taşıyan kurban ibadeti, sadakatin, teslimiyetin ve fedakârlığın en büyük göstergesidir. Kurban aynı zamanda İslam’ın temellerinden biri olan Hac ibadetinin önemli bir parçasıdır.

Kurban Bayramı Bütün Müslümanların sevincidir. Bu bayram, çeşitli sebeplerle zulme uğrayan, şiddet ve ölüm korkusuyla yurtlarını terke mecbur bırakılan, ülkemize sığınan muhacirlere Ensar olmaktır.

Bugün İslam coğrafyasında hikmetini yitirmiş medeniyet havzasının mirasçıları olan bizler, silahın gücüyle değil, selâmın rahmetiyle birbirimize karşı güveni tesis ederek barışı ve esenliği pekiştirelim. Evlatlarımızın, kardeşlerimizin, canlarımızın akan kanlarına dur diyelim. Ümitsizlik vadilerinde yuvarlanan insanlık adına ümit olalım.

Ülkemizin birlik ve beraberliğine kasteden, masum vatandaşlarımızı katleden, huzur ve asayişimizi sürekli tehdit edip her birimizi ateş altına almaya çalışan her çeşit terör fitnesinin ortadan kalkması, huzurun, birliğin, dirliğin daim olması için dua edelim. Kardeşliğimizin kıymetini bilip onu yaşayalım.

Ayrıca, Türkiye Diyanet Vakfı Vekâletle Kurban Organizasyonu ile yurtiçi ve yurtdışında binlerce yoksul aileye elini uzatmakta, kardeşlerimizin yüzünü güldürmektedir. Cenâb-ı Allah bu organizasyonda desteği olan siz kardeşlerimiz ve bütün vatandaşlarımızın yardımlarını ve kurbanlarını kabul eylesin.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde, başta sizin ve ailenizin olmak üzere gerek yurt içinde gerekse yurt dışındaki bütün vatandaşlarımızın, tüm İslâm âleminin mübarek Kurban bayramını kutluyor, bu bayramın iç dünyamıza, hanelerimize, Gazi şehrimize, ülkemize ve dünyamıza huzur ve mutluluk getirmesini Cenâb-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Kurbanlarınız makbul, Bayramınız mübarek olsun.